herb kolor
godlo
lekka Na hali ZSOMS w Raciborzu 17.05.2018 r. odbyła się 1/2 finału wojewódzkiego Drużynowych zawodów w LA.
Uczniowie brali udział w 6 konkurencjach (100m, 300m, 600/1000m, skok w dal, skok wzwyż,pchnięcie kulą) a zdobyte wyniki zostały przeliczone na punkty z tabel LA Ligii Śląska i podsumowane jako drużyna.

siatka_rejony7 maja w naszej szkole odbyły się finały rejonowe w piłce siatkowej.
Do rywalizacji przystąpiły 3 zespoły: SP18, Szkoła z Palowic oraz drużyna z Krzyżanowic
Po zaciekłej walce nasza drużyna zajęła 2 miejsce.
Skład drużyny siatkarskiej Skiba Paweł, Rzytki Piotr, Wramba Marcel, Petryszak Szymon, Kula Bartosz, Gądek Tymon, Śliwiński Maximilian,Marczak Maksymilian, Hylak Aleksander oraz Kabat Dawid
IMG 5628W piątek 27.04.2018r. na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu odbył się półfinał Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt.
Na zawody stawiły się 4 drużyny: ZSMS Jastrzębie, SMS Bielsko-Biała, GSMS Rybnik i my SP18 .
Rozgrywki odbyły się systemem pucharowych. W losowaniu naszym pierwszym przeciwnikiem była drużyna z Gimnazjum Sportowego w Rybniku. Mecz przegrałyśmy 2:0 jednak walka była wyrównana.Następnie naszym przeciwnikiem była drużyna ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Jastrzębiu i im również uległyśmy 2:0, jednak dziewczęta walczyły do końca. Należy zaznaczyć, że nasze przeciwniczki to zawodniczki, które na co dzień grają w klubach i Lidze Śląska.
Nasze dziewczyny po raz pierwszy w historii szkoły dostały się do półfinału i to jest ich bardzo duże osiągnięcie.
GRATULUJEMY!!!

football10.05 na boisku sp4 odbył się finał miejski piłki nożnej grupy starszej. Zajęliśmy 4 miejsce. Graliśmy w składzie :
Górski Kamil, Hanczuch Casper, Bywalec Mateusz, Kądzioła Kuba, Jagiełło Rafał, Marut Kamil, Kretek Dawid, Masiak Kacper
Na sali gimnastycznej naszej szkoły w dniu 24.04.2018r. odbyła się 1/4 finału wojewódzkiego w piłce siatkowej dziewcząt. W zawodach brały udział drużyny z SP Jejkowice, SP Leszczyny i SP 18 Racibórz.Rozgrywki odbyły się w systemie "każdy z każdym" do 2 wygranych setów.
Oto wyniki:
SP Jejkowice-SP Leszczyny 2:0
SP 18 Racibórz-SP Leszczyny 2:0
Sp18 Racibórz - SP Jejkowice 2:0

I miejsce SP18 Racibórz i awans do 1/2 finału wojewódzkiego
II miejsce SP Jejkowice
III miejsce SP Leszczyny

lekkoatletykaLekkoatletyczną wiosnę rozpoczęliśmy halowymi zawodami w szkole mistrzostwa sportowego. Braliśmy udział w następujących konkurencjach - 60m, 600m dziewczyny, 1000m chłopcy, skok wzwyż, skok w dal i pchnięcie kulą. We wszystkich konkurencjach osiągnęliśmy dobre wyniki, jednak w skoku wzwyż, śmiało można powiedzieć jesteśmy najlepsi. Oto najlepsze nasze wyniki w swoich rocznikach:

IMG 3828Na salach gimnastycznych naszej szkoły 22.03.2018r. odbył się finał powiatowy piłki siatkowej dziewcząt. W zawodach brało udział 5 zespołów: SP1, SP2, SP4,GDW i SP18. Turniej rozegrano systemem "każdy z każdym" i wszystkie mecze wygrały NASZE UCZENNICE!

Oto wyniki:

I m SP18

II m SP Krzanowice

III m GDW

IV SP4

V m Sp2

siatkaWygrana w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej etap Rejonowy i Avans do Półfinału Wojewódzkiego

Szkoła Podstawowa nr 18
im. Książąt Raciborskich 
47-400 Racibórz
ul. Ocicka 52

Gościmy

Odwiedza nas 264 gości oraz 0 użytkowników.

Logowanie

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+