SZKOŁA PODSTAWOWA NR 18 IM. KSIĄŻĄT RACIBORSKICH W RACIBORZUgodloherb kolor

10 grudnia 2018 roku klasy sportowe IV, V i VI walczyły o medale w turnieju siatkarskim.

Oto wyniki:

Klasy IV - single

Dzieczęta:

I miejsce Natalia Fiegler

II miejsce Zosia Laskowska

III miejsce Magda Pławecka

Dnia 04.12.2018r. w naszej szkole odbył się Zimowy Turniej Gier i Zabaw Ruchowych. Uczniowie klas I – IV, podzieleni na 10-cio osobowe drużyny, rywalizowali między sobą w konkurencjach sprawnościowych takich jak: zmagania ze ślizgaczem śnieżnym , zabawa z pingwinem, odśnieżanie, poszukiwanie prezentu. Wszyscy uczestnicy z pełnym zaangażowaniem wykonywali poszczególne zadania ruchowe. Zimowe konkurencje dostarczyły, zarówno uczestnikom turnieju, jak i obserwatorom dużo pozytywnych emocji . Na zakończenie każda klasa otrzymała nagrody w postaci dyplomu i słodkiego poczęstunku. Turniej odbywał się pod czujnym okiem : p. Małgorzaty Kosmali, Małgorzaty Frątczak , Jolanty Smaź.
dwojki dziewczatW dniu 05.12.2018r w Międzyszkolnym Ośrodku Sportowym w Raciborzu odbył się Mikołajkowy Turniej Dwójek Siatkarskich. Nasze dziewczyny z kl. IV, V, VI i VIII rywalizowały na boisku z SP1, SP13, ZSP1, ZSP2, ZSP4 oraz SP z Krzanowic. Klasy czwarte grały „jedynki“, a starsze „dwójki“. Po rozegraniu wszystkich spotkań medale zdobyły:

Po zwycięstwie w zawodach miejskich dziewczęta awansowały do zawodów rejonowych, które odbyły się w hali sportowej w Rudniku. Na sześciu boiskach rywalizowały drużyny szkół podstawowych i gimnazjalnych w kategorii chłopców i dziewcząt. W kategorii szkół podstawowych dziewcząt Oliwia Muda i Oliwia Janik rywalizowały z rówieśniczkami z SP Czuchów przegrywając 3 : 0. W badmintonie drużynowym mecze rozgrywane są do 11 punktów do 2 wygranych setów, a szkoła musi wygrać 3 mecze. Każdy uczeń gra mecz singlowy, a następnie mecz deblowy. Jeśli po trzech meczach żadna ze szkół nie wygrała trzech meczów, to zawodnicy grają kolejne mecze singlowe wymieniając się przeciwnikami. Po Czuchowie przyszła kolej na SP Pawłów, Oliwie pokonały już pierwszy stres i przyzwyczaiły się do dużej hali sportowej , ale po ciężkim boju przegrały 3 : 2.

stts27 listopada w naszej szkole odbył się Szkolny Turniej Tenisa Stołowego dla Dziewcząt i Chłopców. Zawody rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe medale oraz dyplomy. Na koniec wyłoniono Mistrza i Mistrzynię w Tenisie Stołowym – w grupie młodszej( klasa 4-6) zwyciężyli: Piotr Rzytki oraz Oliwia Muda. W grupie starszej (7-8 i 3G) zwyciężyli: Jakub Kądzioła oraz Jagoda Szweda.
Wyniki zawodów:

lekka4allW piątek 23.11.2018 r.na sali gimnastycznej SP18 uczniowie klas pierwszych uczestniczyły w zajęciach lekkoatletycznych prowadzonych przez panią Beatę Szyjkę na co dzień nauczycielem wychowania fizycznego i trenerem LA ale również ambasadorem programu Lekkoatletyka dla każdego i Biegam bo lubię.

Dzieci mogły się sprawdzić w grach i zabawach lekkoatletycznych z atrakcyjnymi przyborami.

Na koniec zajęć każdy uczestnik otrzymał okolicznościowy medal i zadowolony wrócił na zajęcia.

Szkoła na Facebooku
Kanał filmowy
Google+